لینک های شکسته در سئو

اگر شما دارای یک سایت هستید هیچ چیز برایتان مهم تر از این نیست که مخاطبان شما به سایت وارد شوند و بتوانند محصول مورد نظر خود را به راحتی بیابند. اگر سایت شما دارای لینک شکسته باشد کاربر بعد از وارد شدن با پیغام خطای 404 رو به رو می شود. در این زمان مخاطب شما از سایت خارج می شود و به سایت های رقیب شما برای پیدا کردن محصول خود وارد می شود. بنابراین اگر سایت شما دارای چنین خطایی است لازم است تا لینک شکسته سایت را درست کنید.

ماهیت لینک های شکسته

اغلب لینک های شکسته در سایت هایی مشاهده می شوند که تعداد پیج های بالایی دارند. زمانی که تعداد صفحه ها زیاد باشد کنترل آن ها نیز دشوار می شود. در این سایت ها ممکن است برخی از پیج ها توسط مدیر پاک شوند. همچنین امکان دارد که ساختمانURL  آن ها نیز عوض شود.

در بیشتر مواقع زمانی که صفحه ای پاک می شود و یاURL  آن عوض می شود، مدیر سایت عملیات ریدایرکت را انجام نمی دهد. از سمت دیگر گوگل نیز این کار را به صورت اتوماتیک به انجام نمی رساند. بنابراین لازم است که تمام افرادی که در سایت ها فعال هستند این مورد را در نظر داشته باشند.

 علل بروز لینک های شکسته

  • یکی از علل ایجاد لینک شکسته این است که مخاطب آدرس پیج را غلط بنویسد. مثلا ممکن است یکی از حروف را جا به جا بنویسد. در این صورت با نمایش خطای 404 مواجه می شود. بنابراین همواره علت بروز لینک شکسته حذف شدن پیج از سمت مدیر سایت نمی باشد.
  • امکان دارد پیج از صفحه پاک شده باشد.
  • آدرس پیج تغییر کرده است. ولی مدیر برای ریدایرکت اقدامی نکرده است.
  • فایروال طرف مخاطب مجوز دسترسی به سایت را نمی دهد.

دلیل این که نباید لینک شکسته در سایت باشد

بسیاری از افراد به وجود لینک های شکسته در سایت خود اهمیتی نمی دهند. به این دلیل که نمی دانند وجود این لینک برای سایت آن ها چه ضرری دارد. باید بدانید که وجود لینک شکسته در سایت سبب می شود تا مخاطبان دیگر به سایت شما رجوع نکنند. بنابراین مقدار بازدید از سایت شما کاهش می یابد.

بنابراین سایت شما از اعتبار می افتد. پیجی که دارای خطا باشد نشان دهنده این است که شما به سایت خود اهمیتی نمی دهید. گوگل این سایت ها را جریمه می کند. به طوری که بر روی امتیاز سایت آن ها اثر می گذارد.

لینک های شکسته بیشتر از این که مخاطبان شما را از سایت خارج کند به سئوی سایت شما صدمه می زند. در نظر داشته باشید که یک لینک شکسته می تواند همه کارها و زحمات شما را در زمینه بهبود سایت نابود کند. یافت لینک شکسته اصلا دشوار نیست. گوگل دارای ابزارهایی می باشد که به شما لینک ها و تعداد آن ها را نشان می دهد. یکی از این ابزارها آنالیتیکس است.

اصلاح کردن لینک های ناقص

بهترین روش برای این که بتوانید لینک ها را اصلاح نمایید این است که آن ها را ریدایرکت کنید. به خصوص برای لینک هایی که در گوگل امتیاز بالایی در واژگان کلیدی گرفته و ایندکس شده اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فهرست
تماس سریع